Sorry, your browser does not support JavaScript!
آخرین اخبار بازار سرمایه ایران

ورود منابع جدید مالی، گامی به سوی تعادل بخشی

معاون سرمایه گذاری و توسعه بازار شرکت تأمین سرمایه امید، طرح سازمان بورس مبنی بر تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه را در بهبود این بازار موثر ارزیابی کرد .

بازار پول یا بازار سرمایه، مساله این است؟

مجتبی شهبازی،مدیر معاملات کارگزاری بانک پاسارگاد معتقد است نامه اخیر وزیر اقتصاد و اقداماتی از جمله افزایش هزینه‌های مالیاتی در این خصوص سبب می‌شود تا بانک‌ها به سمت کاهش نرخ سود بروند و درنتیجه جذابیت بازار پول و سپرده بانکی کاهش پیدا کند.

ورود منابع جدید مالی، گامی به سوی تعادل بخشی

معاون سرمایه گذاری و توسعه بازار شرکت تأمین سرمایه امید، طرح  سازمان بورس مبنی بر تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه را در بهبود این بازار موثر ارزیابی کرد .

​​​​​​​بازار ۱۴۸۷ میلیارد ریالی گواهی سپرده در بورس کالا

​​​​​​​در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالای ایران تعداد ۲ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۱۶۱ گواهی سپرده کالایی بر پایه دارایی های سکه طلا، زعفران نگین و پوشال، پسته فندقی و بادامی، برنج، کشمش سبز قلمی، زیره سبز و رطب مضافتی مورد معامله قرار گرفت تا ارزش ۱۴۸۷ میلیارد و ۹۹۶ میلیون ریالی به ثبت برسد.

میزان سرمایه گذاری صندوق های با درآمد ثابت در سهام به ۹ درصد رسید

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص روند حد نصاب صندوق های با درآمد ثابت در مورد خرید سهام و مراحل تدریجی افزایش حدنصاب آن ها به حداقل ۱۵ درصد در سهام طبق ابلاغیه سازمان بورس توضیح داد.

عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

امروز ‌شنبه ۲۸ فروردین ماه کالاهای اکستراکت سبک DAE۱۱ شرکت نفت ایرانول، آیزوریسایکل، پروپان و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، آیزوفید، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۴ و ریفورمیت پالایش نفت تبریز، برش سنگین، گاز پروپان صنعتی و گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندر امام در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.

بازار پول یا بازار سرمایه، مساله این است؟

مجتبی شهبازی معتقد است نامه اخیر وزیر اقتصاد و اقداماتی از جمله افزایش هزینه‌های مالیاتی در این خصوص سبب می‌شود تا بانک‌ها به سمت کاهش نرخ سود بروند و درنتیجه جذابیت بازار پول و سپرده بانکی کاهش پیدا کند. در این شرایط احتمال ورود منابع به سمت بازارسرمایه و تولید و افزایش جذابیت این بازار بیشتر می‌شود.

نرخ رسمی ۳۱ ارز افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز کاهش و ۳۱ ارز افزایش یافت. نرخ ۷ ارز نیز ثابت ماند.

پذیره‌نویسی اوراق اجاره سهام با تکیه بر رتبه اعتباری به روش ثبت سفارش

تعداد ۱۰ میلیون اوراق اجاره شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (سهامی عام) با رتبه اعتباری -A با قیمت اسمی هر ورقه ۱ میلیون ریال، در نماد معاملاتی (صبا۱۴۰۴۱) از امروز تا دوشنبه ۳۰ فروردین اولین بار پس از پذیرش در بازار ابزارهای نوین فرابورس ایران پذیره‌نویسی می شود.

حرکت قطار بازار سرمایه روی ریل توسعه

روش ما در سازمان بورس مبتنی بر تعامل، همکاری و انتقادپذیری است. تلاش بر این است که مجموعه بازار سرمایه به عنوان یک خانواده در کنار هم باشند. زیان برخی سهامداران در سال گذشته، مسولیت سازمان بورس را سنگین تر می کند و تلاش زیادتری را می طلبد تا آینده روشن تری را شاهد باشیم.

نگاهی به تغییر مالکیت ها در هفته ای که گذشت

جابجایی نقدینگی در بورس تهران با خالص خریدی در حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان در مسیر پرتفوی سهامداران خرد به عمده دنبال شد و به این ترتیب نقدینگی طی پانزدهمین هفته متوالی در زمین بازی معامله گران حقوقی حفظ شد.

عرضه صکوک اجاره ۱۰ هزار میلیارد ریالی صبا تامین

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (سهامی عام) به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال بدون ضامن و با تکیه بر رتبه اعتباری از طریق شرکت فرابورس ایران ، اوایل هفته آتی عرضه عمومی می شود.

امکان تنظیم بهینه بازار با تحلیل داده‌های شفاف بورس کالا

قائم مقام بورس کالای ایران در نشست رمضانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه با اصحاب تولید گفت: وقتی پس از انجام معاملات کالاها در بورس کالا، اطلاعات و داده های شفاف از روند معاملات در دسترس قرار می گیرد، انتظار داریم متولیان و سیاست گذاران، اطلاعات را تحلیل کرده و براساس آن نسبت به تنظیم بهینه بازار اقدام کنند اما متاسفانه بعضا مداخله قیمتی صورت می گیرد و نظم بازار بهم می ریزد.

محصولات معدنی وارد روند واقعی‌سازی قیمت شده‌اند

کیوان جعفری طهرانی کارشناس ارشد بازار بین‌المللی فولاد و سنگ آهن می گوید که استمرار عرضه سنگ آهن و تقاضای بالای آن در بورس کالا، اتفاقی مثبت بوده که قرار گرفتن محصولات معدنی در یک روند اصلاحی در مسیر واقعی سازی قیمت را نشان می دهد.

سلامت و معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و افتتاح طرح‌های ملی ۴ هدف اصلی در ۱۰۰روز پایانی دولت است

رئیس جمهور با بیان اینکه در سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها دولت تا آخرین روز و آخرین ساعت فعالیت همه توان خود را برای تکمیل و افتتاح طرح های ملی بکار خواهد گرفت، گفت: در ۱۰۰ روز پایانی فعالیت این دولت سلامت مردم ، تامین معیشت مردم، رفع تحریم ها و تکمیل و افتتاح طرح های تولیدی کشور ۴ هدف اصلی و اولویت دولت خواهد بود.

بازار سرمایه نقش کلیدی در تحقق شعار سال دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بازار سرمایه به طور حتم در تحقق شعار "تولید، پشتیانی ها و موانع زدایی ها" و جذب سرمایه ها به سمت تولید نقش کلیدی را ایفا می کند که در این میان با توجه به میزبانی بورس کالا از عرضه گسترده کالاهایی مانند مواد اولیه پتروشیمی و فولاد، فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی می توانند با اعتماد کامل نسبت به صحت معاملات، شفافیت و قیمت کالاهایی که در بورس کالا عرضه می شوند به تولید بپردازند.

زنگنه: ۲۱.۵ میلیون تن از تعهد افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی محقق شد

وزیر نفت افتتاح طرح‌های پتروشیمی را مصداق اقتصاد مقاومتی، مقابله با خام‌فروشی و تکمیل زنجیره ارزش دانست و گفت: با افتتاح طرح استحصال اتان پالایشگاه پارسیان سپهر، در مجموع ۲۱.۵ میلیون تن از تعهد افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی (۲۵ میلیون تن) عملیاتی شده است.

یک هفته با بورس کالا

در هفته ای که گذشت شاهد رویدادها و اظهارنظرهای مختلفی در حوزه بورس کالای ایران بودیم که مهم ترین موضوعات به مزایای معاملات گواهی سپرده برنج، تصویب طرح پیش فروش سیمان و فولاد در بورس کالا از سوی مجلس، پذیرش یک قطعه زمین آستان قدس رضوی، ساماندهی بازار خودرو از طریق عرضه در بورس و آخرین وضعیت عرضه سیمان در بورس اختصاص داشت.

یک هفته با صنایع بورسی

بورس تهران یک هفته نزولی دیگر را پشت سر گذاشت و نماگر اصلی این بازار با کاهش هفتگی ۰.۵ درصدی مواجه شد تا سومین هفته منفی سال جدید ثبت شود.

در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها

هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه امشب خود به بررسی و اصلاح ماده ۳۱ آیین‌نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهران پرداخت که به صورت پیشنهاد به شورای عالی بورس جهت تصویب ارجاع خواهد شد.
پیوندهای داخلی
قوانین و دستور‌العملها دانلودها